Aktywnie i zdrowo przez pokolenia

Zarówno juniorów, jak i seniorów zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym projekcie “Aktywnie i zdrowo przez pokolenia”. Głównym celem projektu jest zwiększenie stopnia integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców Wrocławia poprzez podejmowanie wspólnych działań na rzecz zdrowia i jakości życia.

Poprzez prowadzone działania chcemy zwrócić uwagę na znaczenie współpracy międzypokoleniowej oraz wzajemnej relacji społecznej. Integracja międzypokoleniowa ma na celu dążenie do ograniczenia i znoszenia barier między osobami prezentującymi różne grupy wiekowe. W ramach projektu odbędzie się szereg warsztatów prozdrowotnych i zajęć sportowych.

Warsztaty będą okazją do budowania relacji międzypokoleniowych, wymiany doświadczeń oraz uczenia się od siebie m.in. zachowań sprzyjających zdrowiu. Zaplanowane spotkania będą dotyczyły żywienia oraz integracji z elementami promocji zdrowia. Odbędą się również zajęcia sportowe dla seniora i smyka.

Każdy uczestnik na pierwszych zajęciach otrzyma kartę na punkty. Zabawa będzie polegała na zbieraniu punktów za uczestnictwo w poszczególnych warsztatach. Aby zdobyć nagrodę należy wziąć udział w minimum 6 zajęciach na 14 możliwych.

Pierwsze warsztaty pn. “Żywieniowa integracja - zdrowo i pozytywnie” już 28 października! Na zajęcia obowiązują zapisy.

Zapraszamy również na warsztaty pn. "Starość i młodość od zawsze idzie w parze"- zapisy

Całe rodziny mogą wziąć udział w zajęciach sportowych "Gimnastyka dla seniora i smyka" - zapisy

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Realizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, program Miasto w Formie dzięki wsparciu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich oraz we współpracy z Poradnią Psychodietetyczną Rymkiewicz i trenerem personalnym Bartłomiejem Walczakiem.

28.10.2016 (piątek), 10.00 do 26.11.2016 (sobota), 16.00