Jak zadbać o włosy podczas jesieni

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Jest to dobry czas na za zadbanie o kondycję własnych włosów, które bez wątpienia mogą w tym okresie szczególnie wypadać. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które są pomocne przy przezwyciężeniu tego problemu.

 Dni zaczynają być coraz chłodniejsze i niemal niemożliwe jest wyjście z domu bez wcześniejszego wysuszenia włosów, szczególnie jeśli myjesz je rano. Częste używanie suszarki przyczynia się do osłabienia struktury włosów, co w konsekwencji prowadzi do ich wypadania. Dlatego też dobrym sposobem jest wybór tej z chłodnym nawiewem. Będziesz musiała poświęcić na to nieco więcej czasu, lecz tym samym zapobiegniesz nadmiernemu ich wysuszeniu, oraz zadbasz o ich zdrowy wygląd.

Dieta jest kluczowym elementem w trosce o własne zdrowie. Pierwsze oznaki niedoborów minerałów i mikroelementów można zauważyć poprzez wypadanie włosów. Warto wtedy zadbać o odpowiednie ich uzupełnienie. Pomocna może okazać się dynia, a właściwie jej pestki. Zawierają one bowiem dużo witamin z grupy B (B1, B2, PP), które włosy wprost uwielbiają. Posiada ona również witaminę C, wapń, żelazo, fosfor, magnez oraz błonnik. Dobrym pomysłem w trosce o włosy będzie chrupanie pestek dyni w ramach przekąsek, szczególnie że zbliża się na nią sezon.

Niezwykle istotny pierwiastkiem, który ma wpływ na walkę z łamliwością, utratą blasku i wypadaniem włosów jest cynk. Najwięcej możesz go znaleźć w ostrygach, sezamie, migdałach, dyni, czosnku oraz dzikim ryżu. Innymi źródłami są szpinak, wieprzowina, kurczak oraz fasola (zwłaszcza fasola mung).

Pokrzywa uznawana jest za królową ziół. Od lat była używana do walki z wieloma dolegliwościami. Zawiera ona bogactwo witamin: A, B2, C, K oraz pierwiastków: wapń, żelazo, siarkę, fosfor, potas, jod. Dobrym kompanem dla pokrzywy jest skrzyp. W celu zadbania o prawidłowy stan włosów warto pić zamiennie napary z tych wspaniałych ziół.

Kolejnym sposobem na zapobieganie wypadaniu włosów jest noszenie czapki. Krąży wokół niej wiele mitów. Uważa się, iż przyczynia się ona do osłabiania włosów oraz ich łamania. Nic bardziej mylnego. Zimna, jesienna temperatura nie sprzyja dobrej kondycji skóry głowy, gdyż może doprowadzić do jej wychłodzenia. Z tego też względu noszenie czapki jest świetnym sposobem na utrzymanie jej w odpowiednim cieple.

 

Tagi: