“Więcej zdrowia - więcej życia”. X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Tradycją stało się to, że Wyspa Słodowa w ostatni weekend września zamienia się w centrum zdrowia i dobrej formy. Na Wyspie Słodowej 24 i 25 września odbędą się X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W tym roku wydarzenie to będzie jeszcze bardziej wyjątkowe ze względu na obchodzony jubileusz. Podczas tej edycji wyróżnimy Partnerów, którzy wyjątkowo angażowali się w zmianę zachowań zdrowotnych mieszkańców Wrocławia.

Nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów, warsztatów edukacyjnych, atrakcji dla dzieci i pysznego jedzenia. Na scenie będą trwały występy dla dzieci, animacje sportowe, pokazy i koncerty. Zwolennicy dobrej formy będą mogli wziąć udział w maratonie fitness oraz biegu po zdrowie. Będzie również okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród! Nagrodzimy zarówno, dorosłych jak i dzieci, które aktywnie włączą się w akcję zbierania punktów za wykonanie odpowiednich aktywności.

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia rozpocznie peleton rowerowy, który 24 września przejedzie ulicami Wrocławia wjedzie na Wyspę Słodową. Na peleton obowiązują zapisy.

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Udział we Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia jest bezpłatny.

Więcej informacji dotyczących atrakcji na stronie internetowej:www.miastowformie.pl oraz na Facebooku.

IX Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia w liczbach (2015 r.):

  • liczba uczestników: około 3000 osób
  • podczas IX WDPZ przeprowadzono ponad 2500 bezpłatnych badań
  • z konsultacji i porad specjalistów skorzystało około 2000 osób.
  • nagrodę odebrało łącznie ponad 800 osób dorosłych oraz dzieci.
  • rozdaliśmy ponad tonę jabłek!

Zapraszamy!

Termin: 
24.09.2016 (sobota), 12.00 do 17.00
25.09.2016 (niedziela), 13.00 do 18.00
Tagi: