IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - stoiska edukacyjno - informacyjne

Podczas IX Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia gościć będziemy wielu Partnerów reprezentujących m. in. stowarzyszenia i fundacje. Przy tych stanowiskach będzie można otrzymać informacje dotyczące działalności tych organizacji oraz realizowanych programów zdrowotnych. Ponadto organizacje te będą prowadzić działalność edukacyjną. Poniżej znajduje się lista organizacji i działań, które będą przez nie realizowane w ramach IX Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia:

• POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW KOŁO WROCŁAW CENTRUM - prezentacja form i zakresu działalności Stowarzyszenia PSD, rozdawanie ulotek z dokładnym harmonogramem funkcjonowania CED oraz danymi teleadresowymi i innymi formami działań na rzecz chorych z cukrzycą i formami jej profilaktyki.
  • Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - prezentacja materiałów edukacyjnych dla kadry pedagogicznej szkół i przedszkoli. Dla zainteresowanych - książki "Mam cukrzycę typu 1" praktyczny poradnik w terapii cukrzycowej. Udzielanie informacji jak i poradnictwo w zakresie terapii cukrzycowej.
  • Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy we Wrocławiu - organizacja stoiska konsultacyjno - informacyjnego dot. programów zarządzanych przez ARR, tj. "Mleko w szkole" oraz "Owoce i warzywa w szkole." Udostępnianie jabłek z integrowanej produkcji w celu zachęcania do spożywania owoców oraz promocja produktów wysokiej jakości.
  • Polski Instytut Otwartego Dialogu - ulotki informacyjne, bezpłatne konsultacje z ekspertami, prezentacja książki "Radość odzyskana", informacja o moiżliwych formach wsparcia i terapii.
  • Fundacja Pozytywka - fundacja będzie badać za pomocą różnych metod, gier oraz testów, różne funkcje naszego umysłu (IQ, pamięć, spostrzegawczość, uwagę, zdolności manualne itp.) ale też sprawności fizyczną. Każdy wynik będzie nagradzany. Na stoisku będą obecni psychologowie i terapeuci. Dla najmłodszych zaplanowane są gry rozwojowe i zajęcia plastyczne.
  • Poradnia laktacyjna, szkoła rodzenia i grupa wsparcia laktacyjnego przy Fundacji Evangelium Vitae - bezpłatne konsultacje laktacyjne, bezpłatne konsultacje z doulą - wolontariuszem Fundacji Bank Mleka Kobiecego- Jakie wsparcie oferuje doula w okresie okołoporodowym ? Jak tata może wspierać mamę w czasie porodu i karmienia piersią?. Mamy czytają dzieciom, wystawa zdjęć wrocławskich mam karmiących, czytelnia i księgarnia laktacyjna, Wrocławska Strefa karmienia piersią, rozmowy ze specjalistami.
  • Instytut Stylu Życia - pomiar ciśnienia tętniczego, ocena stanu zdrowia i czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, porady i edukacja zdrowotna.
  • Przedstawiciele organizacji zwiaznaych z osobami niepełnosprawnymi - Pączkowe Drzewo, Fundacja "Potrafię pomóc", Zespół Osób Niepełnosprawnych UMW.
  • Dolnosląskie Centrum Onkologii we Wroclawiu - stoisko informacyjno - edukacyjne dotyczące Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, samobadanie piersi na fantomach, dystrybucja materialow informacyjno - edukacyjnych.
  • Polski Instytut Otwartego Dialogu - ulotki informacyjne, bezpłatne konsultacje z ekspertami, prezentacja książki "Radość odzyskana", informacja o możliwych formach wsparcia i terapii.

Udział we Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

26.09.2015 (sobota), 12.00 do 17.00
27.09.2015 (niedziela), 13.00