„Więcej zdrowia – więcej życia”. IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

materiał organizatora

Na Wyspie Słodowej 26 i 27 września 2015 r. odbędą się IX Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, w ramach których będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów.

Przez dwa dni specjaliści będą odpowiadać na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, żywienia dzieci, profilaktyki chorób nowotworowych, promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyki uzależnień. Będzie można sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. O innych badaniach profilaktycznych poinformujemy we wrześniu na stronie internetowej www.miastowformie.pl.

Jak co roku na głównej scenie odbywać się będą występy artystyczne oraz zajęcia fitness. Przewidziane są także liczne atrakcje dla najmłodszych oraz warsztaty edukacyjne.

W ramach IX Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia zapraszamy wrocławskie rodziny do udziału w peletonie rowerowym.

Pamiętajmy, że Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to nie tylko badania, edukacja zdrowotna, ciekawe pokazy, peleton rowerowy, akcja honorowego oddawania krwi, liczne stoiska partnerów sportowych, zdrowotnych i edukacyjnych – to także okazja do wygrania atrakcyjnych nagród!

Organizatorem kampanii zdrowotnej są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Udział w kampanii zdrowotnej jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.miastowformie.pl

Fakty o VIII Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia (2014 r.):

• W peletonie rowerowym wzięło udział blisko 800 osób, dla których przygotowane były pakiety startowe.
  • W eventach na Wyspie Słodowej wzięło udział około 2000 osób.
  • Nagrody za wykonanie aktywności prozdrowotnych otrzymało 300 dzieci i  200 dorosłych.
  • Podczas akcji wykonano ponad 2000 bezpłatnych badań profilaktycznych.
  • Z konsultacji i porad specjalistycznych skorzystało około 100 osób.

Zapraszamy!

26.09.2015 (sobota), 12.00 do 17.00