Atrakcje na scenie podczas VII WDPZ

Podczas VII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia przewidzianych jest wiele atrakcji dla mieszkańców Wrocławia oraz gości i turystów odwiedzających nasze miasto. Już dzisiaj przedstawiamy zapowiedzi wydarzeń, w których będziemy mieli przyjemność uczestniczyć 28 i 29 września.

Występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „FLEX” (MDK Wrocław-Krzyki)

ZTN FLEX uczestniczył w licznych turniejach, przeglądach i festiwalach, reprezentując placówkę w środowisku tanecznym Wrocławia i kraju oraz zdobywając liczne nagrody. Stale doskonalił się podczas organizowanych warsztatów. Od roku 2003r. poszukując nowych form wyrazu na bazie technik tańca współczesnego, kontynuował działalność jako Mały Teatr Tańca. W roku 2006 zespół wznowił swoją działalność w zakresie form freestyle, zdobywając na tym polu wiele nagród i wyróżnień.
Celem działalności ZTN FLEX jest rozwijanie wrażliwej osobowości twórczej oraz umiejętności współpracy w zespole. Zajęcia prowadzi instruktor-choreograf Izabela Adamiec.

Przedstawienie „Mc Baton i Szeryf Grzanka”, Bajkobus Wrocławskiego Teatru Lalek

Spektakl jest skierowany do dzieci oraz ich rodziców i porusza zagadnienie profilaktyki próchnicy zębów. Łączy on walory artystyczne z edukacyjnymi i przedstawia bardzo istotną kwestię zdrowego żywienia u najmłodszych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do prawidłowego odżywiania się i dbania o higienę jamy ustnej, a także uwrażliwienie rodziców na ten problem. Wrocławski Teatr Lalek proponuje maluchom akcję rodem z Dzikiego Zachodu. Dzielny Szeryf Grzanka, broniąc pięknego uśmiechu, walczy z niebezpieczeństwami czyhającymi na uzębienie pociech – członkami gangu McBatona, czyli niezdrowymi przekąskami. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki będzie finał jego przygód, przyjdź na Wyspę Słodową 28 września!

Taneczna podróż dookoła świata, Szkoła Tańca Al-Mara

Zapraszamy serdecznie na taneczną wędrówkę po świecie. Szalony, dynamiczny mix taneczny, na który składać się będzie wiele stylów i odmian tańca! Przewędrujemy przez wiele krain, posmakujemy różnych odmian, zapewniamy świetną zabawę i dużą dawkę ruchu. Wspólnie odbędziemy podróż do Indii z nauką bollywoodzkiej choreografii rodem z hinduskiego planu filmowego, następnie powędrujemy z wizytą na gorącą, rozgrzaną Kubę, gdzie będziemy tańczyć w rytmach ognistej i rozpalonej salsy, bachaty i merengue. Nie zabraknie kokosowej przygody na Hawajach przy melodyjnych dźwiękach i falujących biodrach w tańcu. A wszystk będzie mieć charakter warsztatów.

Szkoła Tańca Al-Mara mieści się w centrum miasta. Pracują w niej pasjonaci tańca, od lat kształcący się na warsztatach w całej Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Wyróżnia ich zaangażowanie i pasja, jaką wkładają w pracę z ludźmi. W ofercie szkoły tańca Al-Mara znajduje się: taniec brzucha, taniec towarzyski, taniec użytkowy, pierwszy taniec, taniec na rurze, erotic dance, burleska, zumba i wiele innych.

Pokaz Zumby, City Sports

Ostatnimi czasy Zumba podbija serca wszystkich miłośników tańca i bije rekordy w klubach fitness! Jest to, przepełniona dobrą zabawą i uśmiechem, kombinacja gorących rytmów latynoamerykańskich oraz elementów fitnessu. Choreografia Zumby to fuzja energicznego hip-hopu, zmysłowej samby i salsy, merengue, mambo, sztuk walki oraz elementów Bollywood i tańca brzucha. Dzięki takiej różnorodności trening Zumby nie jest morderczym wysiłkiem, ale zajęciami stanowiącymi wyśmienitą zabawę, podczas której angażują się wszystko główne grupy mięśni. Oprócz tego, że dobrze się bawimy, to pracujemy nad naszą kondycją i sylwetką. Kto jeszcze nie jest przekonany? Zapraszamy 28 września na pokaz Zumby zrealizowany przez City Sports. W kolumbijskim slangu Zumba oznacza „baw się i ruszaj”, więc...bawmy się i ruszajmy w takt latynoskich melodii.

Oprócz tego na scenie odbędzie się m.in.: losowanie nagród dla uczestników peletonu rowerowego, pokaz robotów zorganizowany przez Studio Myśli Kreatywnych, występ taneczny dzieci z Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą, koncert muzyki klasycznej i zespołów muzycznych ze świetlic oraz konkursy.
Przypominamy również o koncercie zespoł Breslauer Cocktail - 29 września, godzina 16.00!

Będzie się działo! Zachęcamy do przybycia! ;-)

28.09.2013 (sobota) (Całodzienne) do 29.09.2013 (niedziela) (Całodzienne)