VII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

28 i 29 września 2013 roku odbędą się już po raz siódmy Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia pod hasłem „WIĘCEJ ZDROWIA, WIĘCEJ ŻYCIA”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.W tych dniach na Wyspie Słodowej mieszkańcy Wrocławia, jak i turyści oraz goście odwiedzający miasto, będą mogli brać udział w szeregu atrakcji, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie do zachowań prozdrowotnych. Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów. Profesjonaliści cierpliwie odpowiedzą na wszystkie pytania m.in.: z zakresu chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy, rehabilitacji kardiologicznej, żywienia dzieci, chorób nowotworowych u dorosłych oraz promocji zdrowia psychicznego.

Ci, którzy troszczą się o zdrowie, mogą sprawdzić swój poziom cukru i cholesterolu we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, podjąć naukę z zakresu samobadania piersi oraz poddać się EKG, pulsoksymetrii, spirometrii, wykonać pomiar tanki tłuszczowej oraz badanie słuchu. Ale to nie wszystko! Dla zainteresowanych będą odbywały się pokazy pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak należy prawidłowo wezwać pogotowie, postępować wobec nieprzytomnej osoby, a także przećwiczyć masaż serca oraz sztuczne oddychanie na fantomach.
Na głównej scenie zaplanowane są występy artystyczne, które mają porwać tłumy i zainspirować uczestników do aktywności ruchowej (między innymi pokaz zumby i warsztaty taneczne). Natomiast przy namiotach będzie możliwość poćwiczenia Kung Fu, zagrania w minigolfa, badmintona, a także spróbowania swoich sił podczas gry w squasha, speedmintona i w marszach Nordic Walkingu.

Wzorem ubiegłych lat zorganizowany zostanie godzinny peleton rowerowy, który wyruszy z Parku Południowego w kierunku Wyspy Słodowej. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Przewidzianych jest dla nich wiele atrakcji m.in. gry i zabawy z konkursami, bańki mydlane oraz malowanie twarzy.

Opiekę medialną nad wydarzeniem objęła TVP Wrocław.

Udział we Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

28.09.2013 (sobota) (Całodzienne) do 29.09.2013 (niedziela) (Całodzienne)