Odkryj Wrocław zimą :)

W mroźny grudniowy weekend pogoda może nas zachęcać do siedzenia w domu i picia ciepłej herbaty, ale może jest to właśnie idealny moment, by wyjść z domu i spędzić aktywny dzień korzystając z potencjału Wrocławia? :)

Zima daje wiele możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu i choć nasze myśli kierują się raczej w stronę ciepłego koca - oto kilka propozycji, które mogą nas zachęcić do zamienienia kapci na buty sportowe :)

Dla ciepłolubnych idealną dawką relaksu na grudzień może być basen. Wrocław może się poszczycić rodzinnym aquaparkiem z wydzieloną strefą rodzinną, atrakcjami dla wielbicieli mocnych wrażeń oraz wieloma mniejszymi, klimatycznymi basenami, na których można przypomnieć sobie jaką przyjemność sprawia przepłynięcie kilku długości basenu czy relaks w gorącej wodzie jacuzzi.

Atrakcją, z której możemy korzystać tylko w zimowe miesiące jest lodowisko - otwarte, na świeżym powietrzu, gdzie można wypróbować swoich sił na lodzie ze słońcem na twarzy, albo w halach, na które zawsze możemy liczyć, szczególnie przy niesprzyjającej pogodzie - nie będziemy musieli się obawiać o wiatr, próbujący nam przeszkodzić w naszych wyczynach na lodzie. :)

A jeśli chcemy się wyszaleć i poczuć się jak dziecko, można wybrać się do jednego z kilku wrocławskich parków trampolin - przez godzinę skakania na pewno wykorzystamy ukryte zasoby energii i przy okazji nauczymy się kilku powietrznych sztuczek.

Dla osób, którym nie straszne są mrozy dobrą propozycją może być nordic walking. Jest to dobra okazja by pozwiedzać piękne wrocławskie parki, pogawędzić ze znajomymi i jednocześnie czerpać korzyści płynące z uprawiania sportów na świeżym powietrzu.
Z kijkami w ręku szybko zapomnimy jaką temperaturę pokazywał nam termometr przed wyjściem :)

Wreszcie propozycja dla osób, które gdzieś zgubiły swój sportowy strój - zachęcamy do spacerów. Miasto jest teraz wyjątkowo piękne, ozdobione milionami światełek, lekko oszronione - jak z bajki.
Zachęcamy do nowego spojrzenia na wrocławski rynek, nadodrzańskie bulwary czy Ostrów Tumski i Pergolę.

Odkryjmy swoje miasto zimą :)