Smacznie i zdrowo. Bezpłatne warsztaty dla diabetyków

Jak powinni odżywiać się diabetycy? O czym zawsze muszą pamiętać? Jak mogą sobie radzić z apetytem na słodycze? Na te i inne pytania odpowiedzą dietetyk i psychodietetyk podczas naszych warsztatów poświęconych żywieniu osób cierpiących na cukrzycę. Wstęp wolny.

Podczas warsztatów, które zostaną podzielone na dwie części: teoretyczną (podstawowe zasady prawidłowego żywienia w cukrzycy) i praktyczną (pokazy z degustacją), uczestnicy poznają zasady żywienia w cukrzycy, piramidę wyboru produktów żywnościowych, wymienniki węglowodanowe, tłuszczowe i białkowe. Dowiedzą się, jak radzić sobie z apetytem na słodycze i jak się motywować, aby wytrwać na diecie.

Dietetyk opowie o najważniejszych aspektach żywieniowych związanych z cukrzycą. Poda sposoby, jak wykorzystywać tę wiedzę w życiu codziennym, i kilka zasad, o których diabetyk zawsze musi pamiętać. Natomiast psychodietetyk wskaże, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, kiedy dowiadujemy się o chorobie i nagle z naszych jadłospisów musi zniknąć większość produktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymają przepisy oraz skrypt ze spotkania, tak aby mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłości.

Terminy warsztatów:

– 20.11.2014 r., godz. 18.00-20.00

– 12.12.2014 r., godz. 17.00-19.00

Limit miejsc: 20 osób

Miejsc: WCRS, pl. Dominikański 6, sala 210

Warsztaty poprowadzą: dietetyk mgr inż. Dominika Mazurek i psychodietetyk mgr Olga Rymkiewicz z Poradni Psychodietetycznej.

Organizatorem warsztatów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Poradnią Psychodietetyczną.

Warsztaty są finansowane przez Miasto Wrocław.

20.11.2014 (czwartek), 18.00
12.12.2014 (piątek), 17.00