,,Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie tętnicze’’. Weź sobie zdrowie do serca!

3 marca w 9 miastach na terenie całej Polski odbędzie się kolejna edycja projektu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji ,,Skonsultuj z Farmaceutą’’. Na wszystkich zainteresowanych czeka solidna porcja wiedzy o chorobach układu krążenia oraz możliwość wykonania bezpłatnych podstawowych badań profilaktycznych.

Jak co roku, członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zorganizują w wyznaczonych centrach handlowych specjalne stoiska. Wolontariusze – studenci farmacji, medycyny i innych kierunków medycznych oraz specjaliści, w tym: farmaceuci, dietetycy i fizjoterapeuci doradzą oraz omówią najważniejsze aspekty chorób układu krążenia. W czasie akcji będzie można również wykonać pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz analizę składu ciała. Atrakcji nie zabraknie także najmłodszym – przy stoiskach zaplanowano również kącik dla dzieci.

,,Nadciśnienie tętnicze to obecnie jedno z najpowszechniejszych schorzeń. Stanowi częstą przyczynę śmierci i prowadzi do groźnych powikłań: udaru mózgu, zawału serca i wielu innych. Skuteczną obroną przed chorobą jest profilaktyka, na którą składają się przede wszystkim główne zasady zdrowego stylu życia – aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, unikanie używek (zwłaszcza tytoniu) i utrzymywanie wagi w normie. Niestety, wciąż wiele osób ma ograniczoną świadomość w tym zakresie, co przekłada się na większe ryzyko zachorowania. ,,Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie tętnicze’’ ma na celu podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat chorób układu krążenia, ich objawów, przyczyn i przede wszystkim – ich prewencji.’’ – mówi Anna Smutek, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

Partnerem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

Miejsce: Arkady Wrocławskie

04.03.2018 (niedziela) (Całodzienne)